17.12.2015 Výstava Eva B. Linhartová-Maliarske spomienky, 27.11.2015-21.02.2016,Galéria J.Kollára

Eva B. LINHARTOVÁ  „Maliarske spomienky“ – – – – – … Continue reading

Eva B. LINHARTOVÁ  „Maliarske spomienky“

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Vernisáž: 27.11.2015 – 16.00 hod

Výstava potrvá do 21.2.2016

Kurátor: Bohumír Bachratý

Kde: Galéria Jozefa Kollára, Nám. sv. Trojice 8, utorok – sobota: 8.00 – 16.00

Eva B.Linhartová sa v štiavnickej galérii prezentuje výberom z jej širokého tvorivého programu. Krajinárska tvorba autorky je čiastočne ukotvená aj v prostredí Štiavnických vrchov – chalupa na Hornej Rovni je od roku 1979 jej obľúbeným ateliérom. Krajina je východiskom, ale autorka skúma okraje reality s presahmi do abstrakcie. Kľúčovou metódou Linhartovej tvorby je maliarska meditácia a rozjímanie. Sonduje vnútro krajiny i človeka. Vytvára diela tichej radosti, pokory a viery.

Eva B. Linhartová sa narodila v Prahe (1943). Od roku 1951 žije v Bratislave, kde absolvovala ŠUP odbor keramika u profesora Teodora Lugsa. Je členkou Slovenskej výtvarnej únie, Spoločnosti voľných výtvarných umelcov a Art-Club 60+8. Tvorí pastelom, akvarelom, temperou, olejomaľbou, kresbou, ale venuje sa aj monotypii, grafike, koláži, asambláži či art protisu. Prezentovala sa na mnohých autorských a kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí. Absolvovala niekoľko tvorivých pobytov a sympózií. V septembri a októbri 2012 absolvovala študijný tvorivý pobyt v Cité Internationale des Arts v Paríži.

Informácie: 045 691 34 31, galeria@muzeumbs.sk www.muzeumbs.sk

Ing. arch. Iveta Chovanová