Galerijný obchod

Galerijný obchod

V Galérii Jozefa Kollára ponúkame na predaj špecifický výber publikácií a predmetov, ktoré súvisia s našimi výstavami, programom a zameraním.

Hravá galéria

V priestoroch galérie si deti i dospelí môžu zahrať galerijnú hru podľa hracieho plánu. Nájdu v ňom rôzne zaujímavé informácie k aktuálnym výstavám a tiež úlohy, tajničky i priestor pre vlastnú tvorbu. 
Cena: 0,80,- eur

  

Risografika s motívom diela Edmunda Gwerka

Ponúkame vám risografiku (špeciálna tlač), ktorú sme v limitovanej edícii dali vyrobiť podľa motívu nádhernej maľby Edmunda Gwerka – Ružová ulica v Banskej Štiavnici. Autorom grafického návrhu je Ján Viazanička. Risografika vznikla v spolupráci s banskoštiavnickým štúdiom Hibernant.
Náklad: 100 ks
Cena: 30,- eur

Edmund Gwerk – monografia

Pri príležitosti výstavy Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy v Mirbachovom paláci (Bratislava, 2021) vydala Galéria mesta Bratislavy monografiu maliara Edmunda Gwerka. Autorka Zsófia Kiss-Szemán v publikácii prináša úplne novú interpretáciu Gwerkovej tvorby a aktivít na základe rozsiahleho výskumu, nových faktov a novoobjavenej korešpondencie. Spolu so 157 úchvatnými reprodukciami a v originálnom dizajne je naozaj veľkým potešením mať túto publikáciu vo svojej knižnici. 
Vydavateľ: Galéria mesta Bratislavy
Autorka: Zsófia Kiss-Szemán
Počet strán: 277
Rok vydania: 2021
Jazyk: Slovenčina (prílohou knihy sú listy Edmunda Gwerka v pôvodnom maďarskom jazyku)
Cena: 38,- eur
    

#OK. XII. Trienále malého objektu a kresby

Katalóg k výstave #OK. XII. Trienále malého objektu a kresby, ktorá sa uskutočnila v roku 2018 v Galérii Jozefa Kollára. Kurátorské duo Mária Janušová a Erik Vilím v publikácii širšie vysvetľujú zameranie výstavy a predstavujú svoje uvažovanie o možnostiach umeleckých médií v súčasnom svete umenia. 
Vydavateľ: Slovenské banské múzeum
Autori: Mária Janušová, Erik Vilím
Počet strán: 131
Rok vydania: 2018
Jazyk: slovenčina, angličtina
Cena: 6,- eur
  

Flash Art CZ & SK

Ponúkame na predaj aktuálne a staršie čísla časopisu Flash Art CZ & SK, ktorý sa zameriava na rôzne celosvetové témy zo súčasného umenia. 
Cena: 5.50,- eur