Kammerhof Kammerhof

KDE NÁS NÁJDETE

Adresa: Kammerhofská 2, 969 01 Banská Štiavnica
GPS
N – 48°27´19,00"
E – 18°53´43,50"
Možnosť platby len v hotovosti.
Návštevný poriadok expozície Kammerhof-Baníctvo na Slovensku

KONTAKT

infobs@muzeumbs.sk  045/694 94 18, 0918 990 450

Vstup do expozície:
 pondelok, utorok, streda, štvrtok, piatok, sobota, nedeľa: 10:00-18:00 ; rezervácie vstupov odporúčame len pri školských skupinách alebo pri väčších skupinách návštevníkov
Dĺžka prehliadky: odporúčame rezervovať si čas na prehliadku v rozsahu 90 minút
Prehliadka je možná aj v cudzom jazyku: anglický jazyk 
za príplatok 20,00 €

Komentované prehliadky s lektorom: júl-august: každý deň o 11:00 a 15:00 hod.

Informačné centrum, predaj suvenírov a minerálov

V budove Kammerhofu sa nachádza Informačné centrum Slovenského banského múzea. V ponuke je pestrý výber suvenírov, minerálov, reprezentačných publikácií a informačných materiálov.

Kammerhof expozícia Baníctvo na Slovensku

Najrozsiahlejšia expozícia v meste nie je len o banskej technike. Samotné baníctvo - ťažba suroviny sa začína objavením ložiska, geologickým prieskumom, používajú sa pri nej rôzne pracovné nástroje, potrebné sú banské mapy, svietidlá a dopravné prostriedky. Z podzemia sa často musí odstrániť spodná voda, aby sa tam dalo pracovať. Človek využíva čerpacie zariadenia a na ich pohon, ako aj na pohon ďalších zariadení, ktoré ppoužíva pri ťažbe a spracovaní suroviny sú nutné energie (konská, vodná, stlačený vzduch, elektrická). Tieto zložité, aj jednoduchšie činnosti, ktoré banská práca predstavuje, sú v expozícii prezentované od najstarších archeologických nálezov až po 20. stor.

Ideálne je túto expozíciu navštíviť skôr, ako sa rozhodnete nahliadnuť do podzemia v Glanzenberg štôlni, či v Bartolomej štôlni v Banskom múzeu v prírode.

Kammerhof – z histórie objektu

Najcennejší pamiatkový objekt historického centra Banskej Štiavnice, postupne budovaný od 12. stor. V 16. stor. sa stal sídlom Hlavného komorskogrófskeho úradu, ktorý riadil baníctvo najbohatšieho banského rudného regiónu, dnešnú stredoslovenskú banskú oblasť.

Obsadenosť expozície:

Rezervačný formulár

Položky označené hviezdičkou sú povinné *

* * *
*
*
*
*
*  
*