Tiché správy Zeme

Slovenské banské múzeum - Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici vás srdečne pozýva na nový edukačný projekt s environmentálnym zameraním s názvom Tiché správy Zeme.

Či už chceme, alebo nie, dôsledky klimatických zmien sa dotýkajú nás všetkých a prinášajú nepredstaviteľné riziká predovšetkým pre život budúcich generácií. Ako dnes vnímajú deti klimatickú krízu? Túto otázku sa pýtame v našom novom výtvarno-edukačnom projekte s názvom Tiché správy Zeme.

Deti zo Slovenska i Nórska nám v uplynulých mesiacoch zasielali kreatívne výtvory, reagujúce na ekologické problémy. Počas budúceho týždňa sa u nás uskutoční workshop, počas ktorého vybrané deti spolu s pedagógmi, pedagogičkami a študentkami VŠVU spoločne vytvoria výstavu. Aj týmto spôsobom chceme deti už od malička viesť k umeniu a ukázať im, čo obnáša profesionálna rovina v podobe tvorby výstav či galerijnej prevádzky.

Výslednú výstavu si u nás môžete pozrieť od 11. júna 2022 do 30.apríla 2023. Srdečne pozývame!

Za finančnú podporu projektu ďakujeme Nadácii Tatra Banky.
Partnerom projektu je Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave.