13.04.2018 ,,Kabinet ilustrácie V.”

9.marec -6.júl 2018 Galéria Jozefa Kollára, Nám. Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica

Slovenské banské múzeum- Galéria Jozefa KolláraTOTO! je galéria srdečne pozývajú na vernisáž výstavy TOTO! je kabinet ilustrácie V., ktorá sa uskutoční  v piatok 9. marca 201817:00 hod.Galérii Jozefa Kollára, Nám. Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica.

Aj keď: kunsthistória a literárna veda často hovorí, že tie príbehy, ktoré sa nazývajú „dobrodružnými“ či „low – brow“, neboli až taká špica. Majú svoje rezervy. Často sú naivné. Dialógy sú napísané kostrbato. Technické a historické detaily nesedia. No aj tak prežili desaťročia. Mayovky, Cooprovky. detektívky – o pánovi Tragáčikovi či troch pátračoch (a Alfredovi Hitchcockovi). Dobrodružné príbehy o Gulliverovi a iných cestovateľoch či dobyvateľoch. Sci-fi, kde bolo treba poznať aj čo-to z astronómie a kybernetiky. Každý je iný. Všetky ich však spájajú hrdinovia, ktorí sa vždy mohli vrátiť z cesty a neriskovať – ale neurobili to. A aj to, že musíte „mať v hlave“, aby ste vedeli rozkľúčovať záhady. A najmä, že sa nesmiete báť neznáma.

Tak sa príďte pozrieť na takmer dve stovky ilustrácií dobrodružnej literatúry od dvadsiatky autorov.
Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri výstavy: FPU – Fond na podporu umenia, TOTO! – kultúrne ihrisko o.z. (TOTO! je galéria)
Trvanie výstavy: 9.3.-6.7.2018
Info: galeria@muzeumbs.sk, www.muzeumbs.sk, 045 691 34 31