12.03.2017 Divadelné predstavenie zoskupenia ODIVO v Galérii J.Kollára,15.marec 2018.

Stopy v pamäti autorské predstavenie divadelného zoskupenia ODIVO v Galérii Jozefa Kollára … Continue reading

Stopy v pamäti

autorské predstavenie divadelného zoskupenia ODIVO v Galérii Jozefa Kollára

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Slovenské banské múzeum-Galéria Jozefa Kollára

Námestie Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica

15.3.2018 – 18.00 hod

Krehká vizuálno – dramatická autorská performancia o vyrovnávaní sa s duševnou chorobou. Asociačný beh na hranici svetla a tmy, ticha a zvuku, ktorý odráža stopy v pamäti, stopy v tele. Oceňovaná imaginatívna hra bude uvedená priamo v expozícii galérie. Priestorový kontext galérie scénicky dotvára a obohacuje významy inscenácie.

Námet, koncept, realizácia: Mária Danadová, Monika Kováčová
Hudba: Ján Fiala
Výtvarná spolupráca: Juraj Poliak
Pohybová spolupráca: Martina Hajdyla Lacová
Výroba bábky: Pavol Rosenberger
Kostýmy: Viktória Jehlárová

Účinkujú: Mária Danadová, Monika Kováčová a Ján Fiala

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Odivo je nezávislé divadelné zoskupenie založené v roku 2013. Vytvára inovatívne autorské a bábkové projekty, odmieta konvenčné vnímanie bábkového divadla a v spolupráci s umelcami z rôznych odvetví rozvíja vlastný divadelný jazyk. Za svoju tvorbu získalo ocenenia na medzinárodných festivaloch v Bulharsku, v Poľsku, v Chorvátsku a v Česku.

www.muzeumbs.sk, galeria@muzeumbs.sk