17.06.2013 Zborník Vivat akadémia Banská Štiavnica

V týchto dňoch Slovenské banské múzeum posúva na svoje predajné miesta v expozíciách novú publikáciu. Určená je čitateľom, ktorých zaujímajú nielen dejiny Baníckej a lesníckej akadémie, ale aj tým, ktorí hľadajú informácie o ikonografii symbolov baníctva. Publikácia je zborníkom z konferencie, ktorou si múzeum pripomenulo 250. výročie založenia Baníckej akadémie v Banskej Štiavnici. Dominantná časť je venovaná dejinám jej študijných odborov, profesorom i absolventom, všeobecne dejinám odborného školstva a tiež odkazu banskoštiavnickej akadémie súčasnej spoločnosti. Druhá časť je v zborníku venovaná histórii a ikonografii symbolov baníctva a prezentuje tak jednu „veľkú banícku tému“, ktorá v publikačných aktivitách na Slovensku takmer nemá tradíciu. Publikácia vyšla vďaka finančnej  podpore International Visegrad Fund.

Realizačný tím:

Editori: doc. PhDr. Miroslav Kamenický, CSc., Mgr. Zuzana Denková

Redaktor: Ing. Karol Herian, PhD.

Obálka a grafické práce: Ing. arch. Iveta Chovanová, Ing. arch. Lýdia Chovancová.

Preklady resumé: Mgr. Peter Jancsy

Technické údaje a cena:

Formát: 298 x 210 mm, mäkká väzba, ilustrácie čiernobiele

Počet strán: 288

Prvé vydanie: rok 2013

Vydavateľ: Slovenské banské múzeum

Cena: 20 eur (+ balné a poštovné)

Zuzana Denková

SBM