22.05.2013 Veľvyslankyňa Kubánskej republiky v Slovenskom banskom múzeu

Dňa 20. mája 2013 navštívila Slovenské banské múzeum jej excelencia veľvyslankyňa Kubánskej republiky na Slovensku Loipa Sanchez Lorenzo.

Dôvodom jej návštevy bolo prejavenie úcty baníkom, ktorí svojím pôsobením v Kubánskej republike zabezpečili rozšírenie poznatkov z oblasti geológie a baníctva.

Počas návštevy Slovenského banského múzea sfárala jej excelencia do štôlne Glanzenberg, kde si pozrela pamätnú tabuľu, ktorá bola odhalená  14. januára 2010 k 50. výročiu zahájenia spolupráce československého a kubánskeho baníctva.

Následne sfárala po Cisárskych schodoch do priestoru, kde sú umiestnené pamätné tabule významných návštev z minulosti a súčasnosti. V tomto priestore si jej excelencia pomocou želiezka a kladiva vyskúšala ťažbu zlatonosnej a striebronosnej rudy. Vlastnoručne vydolovanú rudu si odniesla ako suvenír.

Návšteva jej excelencie veľvyslankyne Loipa Sanchez Lorenzo- fotogaléria

Foto:K.Patschová