09.09.2022 Príbeh ohňového stroja Isaaca Pottera v Berggerichte.

Zážitkové sprevádzanie vo výstave 9.9.2022 ako súčasť osláv Salamandrových dní 2022 v múzeu.

Slovenské banské múzeum si v roku 2022 počas Salamandrových dní pripravilo zážitkové sprevádzanie vo výstavných priestoroch v Berggerichte, kde je situovaná zaujímavá výstava Stroj, ktorý zmenil svet.

Výstava je venovaná oslavám 300. výročia postavenia prvého atmosférického parného stroja v strednej Európe.

Spoznajte vzrušujúce začiatky používania atmosférického parného stroja na interaktívnej výstave a nechajte sa vtiahnuť do deja revolučných technických zmien v 18. storočí. Zoznámte sa s princípmi fungovania priemyselného zázraku, ktorý uľahčil náročnú prácu baníkov a výrazne ovplyvnil osud nášho baníctva ale i celej európskej civilizácie. Príbeh ohňového stroja je nevšedným svedectvom doby, keď sa Banská Štiavnica stáva pýchou cisárskeho dvora a dostáva sa na vrchol prosperity a rozvoja.

Otváracie hodiny výstavy: do 11.9.2022: streda-nedeľa: 9:00-17:00
                                          od 12.9.2022: utorok-sobota: 9:00-17:00