30.10.2015 Nórska veľvyslankyňa na návšteve múzea, 28.október 2015,SBM

Dňa 28.10.2015 navštívila dve expozície Slovenského banského múzea Jej excelencia, veľvyslankyňa Nórskeho kráľovstva na Slovensku Inga Magistad. V tomto roku je to už jej druhá návšteva Slovenského banského múzea. Pri prvej si prezrela expozíciu Galérie Jozefa Kollára a pri druhej návšteve si prezrela expozície Banského múzea v prírode aj s podzemím, aby získala predstavu o práci baníkov a technických postupoch v ťažbe. Popoludní si prezrela niektoré expozície Starého zámku, ktorý v roku 2010 navštívil nórsky kráľovský pár počas historicky prvej štátnej návštevy Slovenska. Svoje dojmy z návštevy zámku zhodnotila v zápise do pamätnej knihy múzea.

PhDr. Jozef Labuda, CSc.