16.05.2022 KONZERVÁTORSKÝ RECEPTÁR, 18.5.2022

V rámci série podujatí MÚZEJNÉ DNI naše kolegyne – konzervátorky v KONZERVÁTORSKOM RECEPTÁRI uvedú ukážky konzervovania zbierkových predmetov a poskytnú cenné rady aj VÁM, privátnym múzejníkom.

Máte v Vašom „domácom múzeu“ predmet, ktorý je pre Vás cenný, výnimočný? Trápi Vás, že má nejaké poškodenia s ktorými si neviete rady? Prineste ho v stredu 18.5.2022 do Kammerhofu (medzi 10.00 – 16.00).

PORADÍME VÁM ako a čím ho ošetriť, aby nechátral.

Poodhaľte zákulisie práce múzejníkov! Ošetrovanie a konzervovanie našich zbierkových predmetov je nielen zaujímavou disciplínou, ale je to nikdy nekončiaca epopeja...!