17.09.2021 Koncert v Galérii Jozefa Kollára - Balada o Zemi

Slovenské banské múzeum - Galéria Jozefa Kollára srdečne pozýva na koncert Balada o Zemi, ktorý sa uskutoční v piatok 24. septembra o 18:00 uprostred monumentálnej inštalácie výstavy Piesky mikrosveta.

Slovenské banské múzeum - Galéria Jozefa Kollára srdečne pozýva na koncert Balada o Zemi, ktorý sa uskutoční v piatok 24. septembra o 18:00 uprostred monumentálnej inštalácie výstavy Piesky mikrosveta.Účinkujú speváčka Júlia Kozáková a cimbalista Ľubomír Gašpar.

Zámerom koncertu, počas ktorého zaznie súčasná hudba, ale aj baladické spevy, je dotknúť sa ľudskosti v nás a prihovoriť sa cez hudbu planéte Zem. Zároveň sa týmto koncertom pripájame ku globálnemu klimatickému štrajku. Budeme radi, ak prídete, vstupné dobrovoľné.

Podujatie: https://www.facebook.com/events/254894329694821?ref=newsfeed

Júlia Kozáková
Charizmatická slovenská world music a jazzová speváčka, ktorá si vďaka niekoľkoročnej spolupráci s Idou Kelarovou a Českou filharmóniou ako členka zboru Čhavorenge vytvorila silný vzťah k rómskej kultúre, z ktorej hudobne čerpá. Študovala jazzovú špecializáciu u F. Báleša na Cirkevnom Konzervatóriu v Bratislave a momentálne pokračuje v štúdiu hudby na londýnskej univerzite SOAS University of London. Založila kapelu kapelu Velvet Case, s ktorou vystúpila na viacerých významných slovenských jazzových festivaloch (BJD, MJF, HJD) a kapelu O Gadže Bašaven, ktorá sa venuje interpretácií rómskej tradičnej a súčasnej hudby. Medzi najnovšie hudobné patrí zoskupenie ACALARI ensemble, v ktorom interpreti spracovávajú tradičné piesne rôznych krajín do novej podoby. Takisto v súčasnosti pracuje na jej debutovom CD s názvom Manuša.

Ľubomír Gašpar Ľubomír Gašpar
Popredný slovenský umelec, ktorý vytvára jedinečný hudobný koncept. Študoval na konzervatóriu v Banskej Bystrici a na Hudobnej a umeleckej akadémii v Banskej Štiavnici. Jeho debutový album The point of view / Uhol pohľadu získal ocenenie Radio Head Awards – najlepší album roka 2017. Už v názve albumu je naznačený iný pohľad Ľubomíra na cimbal. Svojou hrou využíva širokú paletu farieb zvuku, ktorú tento nástroj ponúka a spája ho s hudobnými prvkami a žánrami, ktoré nie sú pre cimbal typické. Ako hudobný základ pre väčšinu skladieb používa folklór rôznych národov, ktorý spája s prvkami jazzu, klasickej hudby a iných žánrov. Ľubomír založil množstvo hudobných projektov s ktorými koncertuje doma i v zahraničí. Pôsobí aj ako hosť v tradičných, jazzových a worldmusic ansámbloch. Ľubomír Gašpar je výrazným umelcom, ktorý si svojou životnou umeleckou cestou vytvoril vlastný hudobný podpis.

#slovenske_banske_muzeum #galeriajozefakollara #pieskymikrosveta
#baladaozemi #juliakozakova #lubomirgaspar

Článok môžete komentovať ...