10.11.2022 Komentovaná prehliadka výstavy Kremeň-Kráľ nerastov, 16.11.2022

Výstavou odrôd kremeňa vás bude sprevádzať Mgr. Peter Jancsy v stredu 16.11.2022 o 15:00 hod.

Slovenské banské múzeum pozýva na komentovanú prehliadku výstavy minerálov a fotografií Alberta Russa, ktorá je prístupná v priestoroch Kaplnky sv. Ignáca v Kammerhofe.

Výstava pozostáva z bannerov s fotografiami rôznych odrôd kremeňa, ktoré boli zapožičané zo Slovenského národného múzea v Martine – Múzea Andreja Kmeťa. Autorom bannerov (výberu vzoriek) je pracovník spomenutého múzea, pán Andrej Bendík.

Autorom fotografií je fotograf minerálov, pán Albert Russ z Bratislavy. Na fotografiách sú zachytené ukážky nádherných vzoriek kremeňa zo slovenských aj zahraničných lokalít.

Exponáty – ukážky vzoriek minerálov a hornín – sú zo zbierok Slovenského banského múzea.

Tešíme sa na stretnutie.