15.11.2019 Ghots/Prízrak v Galérii J. Kollára, 22.november 2019.

Divadelné predstavenie Divadla Štúdia tanca z Banskej Bystrice v banskoštiavnickej Galérii Jozefa Kollára.

Ghots/Prízrak

Galéria Jozefa Kollára, Námestie Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica

Piatok 22.11.2019 o 19.00 hod.

www.muzeumbs.sk , galeria@muzeumbs.sk

V spolupráci so Slovenským banským múzeom -  Galériou Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici uvedie banskobystrické Divadlo Štúdio tanca (DŠT) svoje predstavenie Ghost / Prízrak.

Spoluorganizátormi podujatia je Galéria HIT a Región Banská Štiavnica.

Spojenie galerijného priestoru a divadla – tanečného predstavenia je prísľubom špecifického diváckeho zážitku.

Všetkých srdečne pozývame na silné stretnutie so súčasným tancom v intenzívnej choreografii Petra Miku. Čaká nás úvaha o hodnote spomienok, lekciách vyplývajúcich zo strát, a o tom, ako nás definujú naše sny a túžby. Premiérovo v Banskej Štiavnici predstaví DŠT svoj nový medzinárodný súbor zložený z umelcov šiestich rôznych národností! Sme veľmi radi, že tento medzinárodný ansámbel sa predstaví na mieste, kde má domov súčasné umenie, v meste, ktoré (nie náhodou) je mestom kultúry v roku 2019.

Obsadenie:

Julie Charalambidou (Cyprus)
Felipe Valera (Španielsko)
Bartosz Przybylski (Poľsko)
Laura Carolina Garcia (Čile)
Jason Yap (Malajzia)
Tibor Trulik (Slovensko)
Michaela Mirtová (Slovensko)

Vstupné: 6/3 eur

Divadlo Štúdio tanca je čerstvým laureátom ocenenia Dosky 2019 za mimoriadny počin v tanečnom divadle. .
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia