15.11.2023 FOTOGRAFUJ ZEM BANÍKOV

Zapojte sa do online fotografickej výzvy Slovenského banského múzea a fotografujte Terra banensium - Zem baníkov.

Lokalita Banská Štiavnica a technické pamiatky okolia tento rok oslavujú 30. výročie zápisu na zoznam svetového dedičstva UNESCO.
Banskú Štiavnicu ľudia často vnímajú len cez najviac fotené dominanty, ktoré však nevystihujú celé kultúrne bohatstvo lokality.
Preto vás chceme vyzvať, aby ste nám posielali fotografie rôznych prírodných, technických, historických a architektonických pamiatok z celej lokality, lebo všetky si zaslúžia dostať sa do hľadáčika fotoaparátu.
Do jadrového územia UNESCO patria okrem mesta Banská Štiavnica aj okolité obce: Vyhne, Hodruša Hámre, Banská Belá, Štiavnické Bane, Banský Studenec, Ilija, Svätý Anton.

Podmienky výzvy:
- do fotovýzvy sa môžu zapojiť profesionáli aj amatéri - jedinou podmienkou je posielať fotografie fotené fotoaparátom a nie mobilným telefónom
-ku fotografiám priložte krátku anotáciu o sebe a o fotenom "objekte"
- najkrajšie fotografie budeme publikovať na našich sociálnych sieťach, samozrejme s uvedením vášho autorstva

Trvanie výzvy: do konca novembra

Fotografie posielajte na e-mail: lencova.miriam@muzeumbs.sk

Tešíme sa na vaše zábery!