21.10.2022 Dušičky z Nového zámku 2022

Slovenské banské múzeum pozýva návštevníkov do večerného Nového zámku, aby si vychutnali sviatočný výhľad na priľahlé „dušičkovo“ rozžiarené cintoríny.

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica (SBM) pozýva na podujatie DUŠIČKY Z NOVÉHO ZÁMKU
Banská Štiavnica, Nový zámok, sobota 29.10. 2022, 17.00 – 21.00

Slovenské banské múzeum vás pozýva na krásne podujatie Dušičky z Nového zámku, v sobotu 29.októbra. Príďte sa pokochať výhľadom na vysvietenú Banskú Štiavnicu zo zámockej veže. Naskytne sa vám jedinečný pohľad na dušičkovskú atmosféru v meste a zažijete večernú prehliadku zámku.

Pri príležitosti pamiatky zosnulých uvidíte výstavu fotografií s náhrobníkmi významných osobností pochovaných na miestnych cintorínoch Frauenberg, Panský cintorín a Evanjelický cintorín.Spoznáte životné príbehy osobností ako Otto Schwartz, Viliam Očovský, Jozef  Szitnyai, Marián Lichner a mnohí ďalší, ktorí formovali a ovplyvňovali históriu Banskej Štiavnice.

Nový zámok bude prístupný od 17:00 do 21:00.

Vstupné na podujatie je 3€.

Kontakt: lencova.miriam@muzeumbs.sk, 0948 027 116

S FINANČNOU PODPOROU BANSKOBYSTRICKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA