01.06.2021 Do múzea bez AUTA!

Vo štvrtok 3. júna je Svetový deň bicykla a 5. jún je Medzinárodným dňom životného prostredia. Múzejníci Slovenského banského múzea sa zapájajú do kampane!

Mesiac jún štartuje v znamení environmentálnych výziev a príležitostí zmierniť dopady klimatickej zmeny.  Globálne environmentálne problémy narastajú, čoraz naliehavejšie sa dotýkajú všetkých. Vo štvrtok 3. júna je Svetový deň bicykla a 5. jún je Medzinárodným dňom životného prostredia. Múzejníci Slovenského banského múzea sa zapájajú do kampane! 
Ak v dňoch 3. – 4. júna 2021 navštívite múzeum a preukážete sa celodenným parkovacím lístkom z niektorého z banskoštiavnických parkovísk alebo cestovným lístkom z vlaku či autobusu, vo vybraných expozíciách múzea budete platiť len POLOVIČNÉ VSTUPNÉ. Prijmite pozvanie do múzea a súčasne zmiernite svoju uhlíkovú stopu. Srdečne pozývame do našich expozícií v Banskej Štiavnici: Kammerhof, Nový zámok, Berggericht a Galéria Jozefa Kollára. 
Spojte kultúrny zážitok s dobrým pocitom, že ste urobili niečo zmysluplné, aj pre kvalitu a pohodu  centra Banskej Štiavnice, ktoré je preťažené automobilovou dopravou. 
Múzejníci sa pridávajú tiež! V piatok 4.júna svoje autá nechajú doma. Do práce prídu pešo, na bicykli alebo verejnou dopravou. Tešíme sa na „zelené“ stretnutie v múzeu.
Kontakt: Iveta Chovanová, chovanova.iveta@muzeumbs.sk, 0907 076 645 
Podujatia budú pripravované a realizované v súlade s aktualizovanými protipandemickými opatreniami. 

Článok môžete komentovať ...