22.06.2022 Danube Day - Deň Dunaja 2022

Na Medzinárodnom dni Dunaja, ktorý sa bude konať 28.6.2022 v Bratislave bude mať zastúpenie aj Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica. Návštevníci budú spoznávať a určovať vzorky hornín a minerálov, vyskúšajú si brúsenie minerálov a tiež mimoriadne atraktívne ryžovanie zlata.

Pestrá ponuka aktivít je pre vás pripravená aj priamo v expozíciách Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici počas celého roka. Navštívte Mineralogickú expozíciu v Berggerichte, ktorej súčasťou je aj laboratórium skúmania hornín a minerálov Geobádateľňa. Ryžovanie pravého zlata si vyskúšajte v Kammerhofe.
Viac info aj o ďalšej ponuke múzea na www.muzeumbs.sk