07.04.2016 Výstava Lucia Papčová-Vydobyté priestory,15.apríl 2016,Galéria Jozefa Kollára

Slovenské banské múzeum- Galéria Jozefa Kollára a Banská St a nica pozývajú na vernisáž výstavy fotografií Lucie Papčovej Vydobyté priestory/Gained Spaces a uvedenie rovnomennej knihy. Vernisáž sa uskutoční 15.apríla 2016 o 18:00 hod. vo výstavných priestoroch Galérie Jozefa Kollára, Nám. sv. Trojice 8, Banská Štiavnica.

Séria analogových, čierno-bielych fotografií vznikla počas rezidenčného pobytu autorky v centre Banská St a nica Contemporary v roku 2013 a vznikala aj v banských /vydobytých/ priestoroch v štiavnickom regióne.

„Analogové kvality fotografií Lucie Papčovej se na jednu stranu vzpírají digitálnímu šíření, zároveň jej však komentují. Přestože jsou všechny k vidění na webovém portfoliu Papčové, teprve ve formátu knihy nabízí celé pole svého působení. Teprve v kontaktu s papírem, nikoli displayem, se vyjevujínuance nálad snímků, teprve v kontaktu s papírem můžeme vnímat práci plnohodnotně. Snímky nevolají po podobných vysvětleních, stojí na soběstačné pozici mezi obrazem a asociovaným zvukem – ano, i zvukem, protože se v našem vnímání tyto dvě roviny neodmyslitelně spojují. Pohled na snímky Vydobytých prostor (angl. gained spaces) představa zvukové kulisy zceluje a ukončuje. Transponuje statickou vizuální informaci do dynamického myšlenkového procesu. Vydobité prostory přestávají být segmentem skutečnosti a stávají se vlastním celkem. “
úrovok z textu Jen Kratochvíla v knihe Vydobyté priestory

Vernisáž výstavy: 15.04.2016 o 18:00 hod.

Kde: Galéria Jozefa Kollára, Nám. sv. Trojice 8, Banská Štiavnica

Trvanie výstavy: 15.04. – 15.06.2016

Otváracie hodiny: apríl: utorok – sobota  8:00-16:00 (posledný vstup o 15:00 hod.)

máj: utorok – sobota 9:00-17:00 (posledný vstup o 16:00 hod.)

Kontakt: galeria@muzeumbs.sk , 045/691 34 31

Web podujatia: www.muzeumbs.sk, www.banskastanica.sk, www.luciapapco.com

PLAGÁT V PDF

Foto: L.Lužina