13.07.2016 Festival peknej hudby aj v SBM,29.júl 2016,Starý zámok

Posledný júlový víkend sa už po sedemnástykrát bude v Banskej Štiavnici a priľahlom Sv. Antone konať Festival peknej hudby. Od piatka 29. júla do nedele 31. júla spolu zaznie päť koncertov. Novinkou Festivalu peknej hudby sú dva  mimoriadne „predfestivalové“ koncerty v Žarnovici a Novej Bani s pestrým violončelovým programom v kombinácii s harfou, akordeónom i klavírom 12. a 13. júla.

Vstup do festivalu bude patriť skvelému výtvarníkovi Lacovi Bergerovi,  ktorého vernisáž výstavy otvorí festival v piatok o 17tej v knižnici na Starom zámku. Piatkový večer bude následne venovaný autorskému koncertu jednej z najvýraznejších  skladateľských osobností Slovenska  – Petrovi Zagarovi, ktorý sa uskutoční o 20.00 h v Kostole sv. Kataríny.

Skvelá kombinácia sopránu Helgy Bachovej  a cimbalu Enikö Ginzery zasa  sľubuje nové zvukové možnosti v tradičnom repertoári. Vystúpia na spoločnom koncerte v sobotu o 11.00 h v barokovej kaplnke kaštieľa vo Sv. Antone

Prvými protagonistami formácie klavírneho tria počas dlhej histórie festivalu bude český súbor PETROF PIANO TRIO, ktorý vystúpi v sobotu o 20tej v kostole Sv. Kataríny.

17.ročník Festivalu peknej hudby v Banskej Štiavnici vzdá hold najväčšej klávesovej rockovej legende,  Keithovi Emersonovi, ktorého tragický odchod šokoval svet začiatkom marca tohto roka. Autentické podanie energiou nabitej hudby formácie Emerson, Lake and Palmer predstaví na záver festivalu Carl Palmer so svojim triom. Koncert sa uskutoční v nedeľu 31. júla o 20.00 hod. v Sále Kultúrneho centra Banskej Štiavnice. Ako predkapela vystúpi skupina Thebenbound, ktorej vznik podnietilo práve legendárne zoskupenie  ELP.

Viac informácií nájdete na www.fph.sk

Lele Zemanová

Festival peknej hudby, 0907 70 189, e-mail: nicemusic.sk@gmail.com