16.07.2019 Výstava Príbeh značky PLETA

Slovenské banské múzeum-Starý zámok, od 19.júla 2019

Od roku 2019 sa Banská Štiavnica spája s novým prívlastkom. Ako prvé mesto na Slovensku získala titul „Mesto kultúry“. Rok 2019 je zároveň rokom sedemdesiateho výročia vzniku podniku PLETA. Pri tejto príležitosti Slovenské banské múzeum v spolupráci s bývalými a súčasnými zamestnancami banskoštiavnických textilných podnikov, pripravilo výstavu Príbeh značky PLETA. Spoločný projekt má ambíciu verejnosti priblížiť bohatú históriu textilnej výroby v Banskej Štiavnici, spojenú najmä s viac ako štyri desaťročia trvajúcou existenciou podniku a módnej značky PLETA. Zároveň je návratom témy textilnej výroby do múzea a na Starý zámok. Výstava je jedným z výstupov, ktorým chce múzeum verejnosti prezentovať rozpracovaný projekt dokumentácie dejín textilnej výroby v meste a regióne. 

Výstava bola súčasťou projektu Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kurátor: PhDr. Daniel Harvan, harvan.daniel@muzeumbs.sk, 045/694 94 70

Výstavu je možné navštíviť počas aktuálne platných otváracích hodín expozície Starý zámok a podľa platných opatrení COVID AUTOMATU. 
Viac informácií: staryzamok@muzeumbs.sk, 0456949472

Článok môžete komentovať ...