17.10.2017 Výstava „Fear in Elysium”,predĺžená do 31.10.2017!

„Fear in Elysium” Botond Keresztesi (HU) trvanie výstavy do 31.októbra … Continue reading

„Fear in Elysium”
Botond Keresztesi (HU)

trvanie výstavy do 31.októbra 2017
Vstup na výstavy v priestore Display BSC je v roku 2017 voľný.

Vstupujete do krajiny, ktorú poznáte. Do dolín, kde „ľudia nemajú zamknuté brány“. Tu niekde by to malo byť… Site specific maľba mladého autora Botonda Keresztesiho je remixom východných a západných kódov a vizualizáciou nášho strachu pochádzajúceho z nevedomia.

Botond Keresztesi (1987), absolvoval v roku 2012 Hungarian University of Fine Arts v Budapešti. V roku 2015 strávil v Banskej Štiavnici 3 mesiace v rezidenčnom centre Banská St a nica Contemporary.  Jeho maliarsky rukopis je jasne čitateľný a odkazuje sa na estetickú kvalitu plagátovej tvorby, realizmu, šablónového štýlu. Keresztesi na svojich plátnach a kresbách s obľubou mieša reálne situácie, zátišia, historické reálie a instagramové posty. Pre priestor DISPLAY bsc vytvoril počas 10 dňového pobytu výmaľbu priamo na jeho steny.