02.11.2020 Výročná cena časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2019 pre SBM.

Výročná cena časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2019 v kategórii AKVIZÍCIA putuje do Banskej Štiavnice!

Vo štvrtok 8. októbra 2020 sa v Starej tržnici v Bratislave konalo slávnostné odovzdávanie výročných cien časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2019.

Redakčná rada časopisu Pamiatky a múzeá, revue pre kultúrne dedičstvo s vydavateľmi časopisu Slovenským národným múzeom a Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky udelili  po dvadsiaty deviaty raz prestížne ceny za najvýznamnejšie aktivity z oblasti kultúrneho dedičstva realizované na Slovensku za predchádzajúci rok. V kategórii AKVIZÍCIA bol úspešný a zvíťazil projekt Príbeh značky PLETA, nominovaný Slovenským banským múzeom. V tejto kategórii získal výročnú cenu, zároveň sa dostal aj medzi ďalšie nominácie v kategórii VÝSTAVA a v kategórii  AKCIA – PODUJATIE – DLHODOBÉ PROJEKTY.

Projekt je ukážkou kooperácie múzea, súkromného sektoru a Mesta Banská Štiavnica. Zásadný význam pri jeho realizácii mali firma Svetro s. r. o. a bývalí zamestnanci podniku Pleta. Slovenské banské múzeum ďakuje im, ako aj všetkým ostatným, ktorí stoja za týmto úspechom.

Záznam z odovzdávania cien odvysiela RTVS dňa 24. 10. 2020 o 20.40 h na Dvojke. https://www.rtvs.sk/televizia/program/16462/246634

Výstava Príbeh značky PLETA je súčasťou projektu Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Daniel Harvan

Foto: Beata Babiaková ml.