05.06.2020 Výberové konanie na pozíciu odborný pracovník oddelenia

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici vyhlasuje výberové konanie na pozíciu odborný pracovník oddelenia  Galérie Jozefa Kollára.

Výberové konanie na pozíciu odborný pracovník oddelenia

Galérie Jozefa Kollára

Galéria Jozefa Kollára je jedným  z oddelení Slovenského banského múzea.

Slovenské banské múzeum je príspevkovou organizáciou zriaďovateľa Ministerstva životného prostredia SR.

Základným poslaním galérie je :

1. zhromažďovať, odborne spracovávať, ochraňovať a verejnosti sprístupňovať zbierkové predmety z oblasti výtvarného umenia, ako aj diela súčasného výtvarného umenia v súlade so zameraním múzea
  2. riešiť vlastné výskumné úlohy a sprístupňovať ich vo svojich výstavných a publikačných aktivitách
  3. poskytovať odbornú pomoc v procese tvorby rozširovania popularizácie a ochrany kultúrneho dedičstva
  4. pracovať s verejnosťou prostredníctvom rôznych aktivít z dôrazom na vzdelávanie

Odborný pracovník  vykonáva nasledovné pracovné činnosti :

1. Koordinuje  a metodicky usmerňuje múzejnú dokumentáciu.
  2. Samostatne rieši výskumné úlohy, z odboru výtvarného umenia, predovšetkým Banskej Štiavnice a baníckych oblastí na Slovensku. Zameriava sa na archívny i terénny výskum pramenného materiálu a na spracovanie jednotlivých okruhov výtvarných zbierok múzea. Výsledky svojej výskumnej činnosti spracováva vo forme záverečných správ, odborných štúdií, príspevkov na vedecké a odborné konferencie, uplatňuje ich v ideovej príprave expozícií, výstav, konferencií a v kultúrnovýchovnej práci.
  3.  Zameriava sa na zber, získavanie a odborné spracovanie materiálu k dejinám výtvarného umenia v Banskej Štiavnici a banských oblastí na Slovensku, umeleckých a muzeálnych predmetov  pre Galériu J. Kollára a podáva návrhy na ich zakúpenie prostredníctvom nákupnej komisie SBM.
  4. Vykonáva fotodokumentáciu v teréne. Výskumnou činnosťou, nákupom a inými vhodnými spôsobmi doplňuje a rozširuje zbierkový fond galérie. Získaný zbierkový materiál najneskôr do jedného roka spracuje v programe Esez 4 G. Okrem hmotných pamiatok – originálov, získava, popisuje  fotokópie, ako aj príslušné zvukové záznamy.
  5. Úzko spolupracuje s odbornou galerijnou komisiou a pripravuje ročný plán výstav.
  6. Svoju kvalifikáciu si zvyšuje štúdiom príslušnej vedeckej a odbornej literatúry, týkajúcej sa problematiky dejín výtvarného umenia, dejín Banskej Štiavnice a ostatných banských miest. Z preštudovaného materiálu robí pravidelné výpisky a záznamy. Zúčastňuje sa prednášok a školení z dejín baníctva a výtvarného umenia. Navštevuje výstavy a expozície iných múzeí a galérií a udržia spojenie s pracovníkmi v odbore dejín baníctva a výtvarného umenia a s príslušnými inštitúciami doma a v zahraničí. Problematiku svojho vedného odboru   konzultuje s vedeckými pracovníkmi. Zúčastňuje sa konferencií a sympózií, porád, konzultačných dní, aktívov a pod., zameraných na vyššie uvedenú problematiku.

Požiadavky na uchádzača :

1. Vysokoškolské vzdelanie  II. stupňa v oblasti :

-  teória a dejiny umenia,

-  dejiny výtvarného umenia,

-  kulturológia.

1. Znalosť cudzieho jazyka vítaná.

Finančné ohodnotenie :

Plat bude určený podľa zákona 553/2003 Z.z.  O odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, platová trieda 7  v základnej stupnici platových taríf príloha č. 3.

V prípade záujmu o účasť vo výberovom konaní prosíme o zaslanie podkladov :

1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania
  2. Životopis
  3. Motivačný list
  4. Kopia dokladu o dosiahnutom vzdelaní
  5. Výpis z registra trestov – nie starší ako 3 mesiace
  6. Súhlas so spracovaním osobných údajov

Doklady zašlite na adresu : Slovenské banské múzeum, Kammerhofská 2, 969 01 Banská Štiavnica

Termín doručenie dokladov :  do 19.6.2020 do 12.00 hod. do kancelárie riaditeľa

Bližšie informácie na čísle : 045/6949411