05.05.2016 Expozícia Starý zámok upravuje vstupy pre návštevníkov.

Vážení návštevníci. Radi by sme Vás informovali, že expozícia Slovenského … Continue reading

Vážení návštevníci.

Radi by sme Vás informovali, že expozícia Slovenského banského múzea-Starý zámok upravila spôsob vstupov pre návštevníkov do jednotlivých expozičných celkov a názvy pôvodných okruhov nasledovne:

Slovenské banské múzeum predstavuje nový spôsob prehliadky v expozícii Starý zámok:

1., prehliadka s lektorom každú hodinu (pôvodný veľký okruh):

A.variant: Fajkárska dielňa,Kalvária v azyle,Rytierska sála,archeológia,strelecké terče a zbrane

V ponuke o 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 hod.

B.variant:výstava Neobyčajné príbehy obyčajných vecí,Rytierska sála,archeológia,strelecké terče a zbrane

V ponuke o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 hod.

Informácie: na tel. č.: 0456949472 resp. historik@muzeumbs.sk

2., prehliadka bez lektora počas otváracích hodín (pôvodný malý okruh):

Baroková plastika, Lapidárium, Himmelreich, Umenie kováčov-Severná veža, Historické hodiny a zvony-Zvonová veža

Tešíme sa na stretnutie.

Slovenské banské múzeum si vyhradzuje právo na zmenu otváracích hodín a prevádzkového poriadku prehliadok vo svojich expozíciách počas letnej turistickej sezóny.