22.04.2021 DEŇ ZEME aj v Slovenskom banskom múzeu

V Slovenskom banskom múzeu sa k iniciatíve pripájame sériou aktivít aj v roku 2021.

Iniciátorom, zakladateľom a podporovateľom Dňa Zeme, ktorý si pripomíname 22.apríla bol americký environmentálny aktivista, senátor a kongresman Gaylord Nelson (1916 - 2005).
Deň Zeme už od roku 1970 po celom svete sprevádzajú rozmanité aktivity, ktoré apelujú na potrebu ochrany životného prostredia.

V Slovenskom banskom múzeu sa k iniciatíve pripájame sériou aktivít:
1. V rámci online projektu MÚZEJNÁ AKADÉMIA predstavíme seriál o kartografii 5x o BANSKOM MERAČSTVE
2. Zverejníme výzvu na účasť v participatívnom kreatívnom projekte TICHÉ SPRÁVY ZEME
3. V sérii ZELENÉ MÚZEUM múzeum zverejníme ďalší motivačný diel: Plasty NIE každý deň

#slovenske_banske_muzeum #den_zeme #muzejna_akademia #tiche_spravy_zeme #zelene_muzeum