22.06.2020 120 rokov múzejníctva v Banskej Štiavnici, I.

Slovenské banské múzeum si 1. júla 2020 pripomína výročie 120.rokov od vzniku múzejníctva v Banskej Štiavnici a pri tejto príležitosti Vám predstavíme múzeum, jeho aktivity, zbierkový fond, či podujatia.

Slovenské banské múzeum si 1. júla 2020 pripomína výročie 120.rokov od vzniku múzejníctva v Banskej Štiavnici. Pri tejto príležitosti Vám predstavíme Slovenské banské múzeum, jeho aktivity, zbierkový fond, či podujatia.

Slovenské banské múzeum spravuje a sprístupňuje svojim návštevníkom 8 expozícií: Banské múzeum v prírode, Starý zámok, Nový zámok, Kammerhof- Baníctvo na Slovensku, Berggericht- Mineralogická expozícia, Galériu Jozefa Kollára, Dedičnú štôlňu Glanzenberg, Michal štôlňu a Expozíciu uhoľného baníctva na Slovensku, Handlová. Každá expozícia Slovenského banského múzea sa prezentuje  od prelomu rokov  2014/2015 aj vlastným logom.