Výstava PODZEMIE SPIŠA A OPÁLOVÉ BANE VO FOTOGRAFIÁCH MILOŠA GREISELA

Slovenské banské múzeum pozýva na vernisáž výstavy PODZEMIE SPIŠA A OPÁLOVÉ BANE VO FOTOGRAFIÁCH MILOŠA GREISELA, ktorá sa uskutoční 28. novembra 2014 o 14.00 hod. vo výstavných priestoroch v Berggerichte, Nám. sv. Trojice 6, Banská Štiavnica.

Výstava fotografií Miloša Greisela dokumentuje baníctvo v historickom regióne Spiš. Miloš Greisel na ceste za zdokumentovaním prítomnosti a minulosti baníctva na Spiši doslova preputoval celý priestor spišských chotárov po zemi, vo vzduchu, a pokiaľ to bolo možné, aj v podzemí. Výsledkom jeho úsilia sú fotografie ešte fungujúcich, ale najmä zaniknutých baní, kameňolomov a výrobných zariadení.

Výstava je teda prechádzkou známym i neznámym svetom. Svetom tajomnej krásy podzemia, ale aj prechádzkou po stopách ľudí, ktorí ťažkou prácou získavali z prírody tak prepotrebné nerastné látky.

Výstava je prístupná od stredy do nedele v čase od 8.00 do 16.00 hod a potrvá až do 31. marca 2015. Predaj vstupeniek v Informačnom centre BŠ.

Kontakt: infobs@muzeumbs.sk, 045/692 05 35

PLAGÁT V PDF