Výstava „Fear in Elysium”,13.8.-15.10.2017,Galéria J. Kollára.

„Fear in Elysium”
Botond Keresztesi (HU)

vernisáž výstavy: nedeľa, 13.august 2017 o 15:00
Slovenské banské múzeu, Galéria Jozefa Kollára

trvanie výstavy do 15.októbra 2017
Vstup na výstavy v priestore Display BSC je v roku 2017 voľný.

Vstupujete do krajiny, ktorú poznáte. Do dolín, kde „ľudia nemajú zamknuté brány“. Tu niekde by to malo byť… Site specific maľba mladého autora Botonda Keresztesiho je remixom východných a západných kódov a vizualizáciou nášho strachu pochádzajúceho z nevedomia.

Botond Keresztesi (1987), absolvoval v roku 2012 Hungarian University of Fine Arts v Budapešti. V roku 2015 strávil v Banskej Štiavnici 3 mesiace v rezidenčnom centre Banská St a nica Contemporary.  Jeho maliarsky rukopis je jasne čitateľný a odkazuje sa na estetickú kvalitu plagátovej tvorby, realizmu, šablónového štýlu. Keresztesi na svojich plátnach a kresbách s obľubou mieša reálne situácie, zátišia, historické reálie a instagramové posty. Pre priestor DISPLAY bsc vytvoril počas 10 dňového pobytu výmaľbu priamo na jeho steny.

DISPLAY bsc je kurátorským projektom centra Banská St a nica Contemporary. Na niekoľkých m2, ktoré sú súčasťou Galérie J.Kollára realizuje Zuzana Bodnárová a Svätopluk Mikyta výstavné projekty (4 výstavy ročne), ktoré súvisia s prevádzkou centra umiestneného od roku 2009 na periférii Štiavnice, v objekte vlakovej stanice. Výstavy tak “zrkadlia” aktivity, ktoré Banská St a nica realizuje mimo priamy dosah návštevníkov.