Rozlúčka so školským rokom,28.jún 2017,Starý zámok

Slovenské banské múzeum vás pozýva na deviaty ročník akcie Rozlúčka so školským rokom, ktorá sa bude konať 28. júna 2017  od 8.00 do 14.00 hodiny v priestoroch Starého zámku v Banskej Štiavnici.

Návštevníci podujatia si budú môcť vybrať z bohatého programu pripraveného pracovníkmi Slovenského banského múzea. Potrápiť si hlavu a prsty pri hlavolamoch a stavebniciach, zahrať sa s drevenými hračkami, zažiť veľa zábavy s hrou v kocke,  prípadne sa vžiť do úlohy fajkárskeho majstra a z hliny zhotoviť vlastnú fajku – štiavničku. V rámci kultúrneho programu vystúpi o 10:00 hod. banskobystrické divadlo Tamariki s predstavením Príbeh víly a škriatka. Od  12:00 – 13:00 hod. sa budú našim návštevníkom venovať príslušníci Policajného zboru SR . Deti sa oboznámia s prácou policajného kynológa, ozrejmia si pravidlá cestnej premávky, budú mať jedinečnú  možnosť spoznať vybavenie policajných vozidiel a dostanú odpoveď na všetky zvedavé otázky súvisiace s činnosťou Policajného zboru.

Pre návštevníkov je pripravené malé občerstvenie a lístky na podujatie sú zároveň lístkami do tomboly.

Vstupné: deti 1€, dospelí 2€, možnosť platby kultúrnymi poukazmi.

Bližšie informácie na telefónnom čísle: 045/6949472 e- mail : historik@muzeumbs.sk

Podujatie finančne podporili Mesto Banská Štiavnica a potraviny Ernek. Partnerom podujatia je Ministerstvo vnútra SR – Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiari nad Hronom a Obvodné oddelenie Policajného zboru v Banskej Štiavnici.