Hravý Starý zámok,25.február 2017,Starý zámok

Slovenské banské múzeum vás srdečne pozýva na zimnú rodinnú hru s názvom Hravý Starý zámok, ktorá sa bude konať 25. februára 2017 od 08.00 do 16.00 hodiny v priestoroch Starého zámku v Banskej Štiavnici.

Dňa 25.2.2017 sme pre našich návštevníkov pripravili v priestoroch Starého zámku netradičnú a zábavnú rodinnú hru s indíciami pod názvom Hravý Starý zámok. Deti sa budú môcť spolu s rodičmi prechádzať po areáli zámku a v jeho tajomných zákutiach hľadať indície a skladať pripravenú tajničku. Návštevníci budú musieť preukázať aj dávku odvahy, keď si pôjdu po indíciu do zatuchnutej tmavej kostnice plnej pavúkov a hadov, ktore strážia dňom aj nocou indíciu ukrytú v žabom slize. V Karneri návštevníkom potrápime hlavu heraldikou a pozorovací talent preveríme v našej mučiarni Himmelreichu. V archeologickej expozícii deti získajú niekoľko indícií a určite sa aj niečo zaujímavé dozvedia. V Rytierskej sále vyskúšame vaše bystré hlavičky pri spoznávaní netradičných predmetov z minulosti a máme tu pre vás pripravené aj krásne slovenské ľudové kroje.V nádvorí na všetkých čakajú zvieratká zakliate v hádankách a posledná indícia k vylúšteniu celej tajničky. Vstupenky na podujatie budú zlosované a tento rok až traja uspešní riešitelia môžu získať hodnotné ceny. Hlavnou výhrou bude poukaz v hodnote 20 € na konzumáciu v reštaurácii Monarchia, ktorá je sponzorom podujatia.

Pre všetkých účastníkov hry je pripravená aj prehliadka Nového zámku až do 21:00 hod. za zľavnené vstupné.

Bližšie informácie: 045/694 94 72, historik@muzeumbs.sk

Vstupné Starý zámok: 3,00 € /dospelí, 1,50 €/deti, 7,50 €/rodina